10. ročník Country kozy - 2015

Tak se nám opět rok s rokem sešel, a ačkoli jsem již několikrát říkal, že již je na čase skončit, je tu další ročník, doufám, oblíbeného festivalu Country koza. Nikdy bych nevěřil, že se dožiju desátého ročníku, ale 13. června se to stane skutečností. Co se týká programu, tak ten je hotov, zbývá pouze doplnit jména vítězů Country kůzlat. Letos se tedy představí od jedné hodiny oba vítězové Country kůzlete, od tří pak Naplech a Nosáči pak Blanket a jirkovští Woody, no a do hlavního programu Trio P.E.S., Nadoraz z Hradce Králové a jako poslední Rangers band. Koukněte se na odkazy, stojí za to. Začínáme tedy jako vždy od 13 hodin před Kolibou Satankou. Se vstupným jsme se rozhodli nehýbat, takže za dvě piva - 50 korun. Doufám žs se nás sejde alespoň tolik jako v loňském roce.

 

Jirka Bauer

2. Country kůzle 30.5.

Druhé country kůzle letošního ročníku Country kozy proběhne 30. května od 17 hodin před Kolubou Satanka. Přihlášeno zatím je opět šest vystupujících - Kvinta (Litvínov), Crissy (Klášterec), Jiříé Vávra (Jirkov), Vodstolu (Chomutov), Pardálové (Jirkov) a jako již tradičně Pavel Kohn (Ostrava). Přijdtě opět podpořit. Večer zakončí skupina Nosáči.

 

Jirka Bauer

1. Country kůzle 23.5.

Protože do vypuknutí celého cirkusu okolo desátého ročníku Country kozy zbývá cca měsíc je na čase přinést podrobnější informace. První soutěžní Country kůzle proběhne v sobotu 23. května od 17 hodin jako již tradičně před Kolibou Satanka. Prozatím je přihlášeno šest vystupujících - David Alfík Dewetter (Divišov), Hynek Kočí (Plzeň), Trepka (Nejdek), Hurricane (Teplice), The Hitchhikers guitar (Jirkov) a 3K&M (Chomutov). Doufám že přijdete jako obvykle podpořit vystupující muzikanty. Jenom pro pořádek, vstupné dobrovolné a večer zakončí kapela NAPLECH. 

 

Jirka Bauer

Country kůzle 2015

Přátelé,
jako již tradičně vyhlašujeme v rámci festivalu klášterecká Country koza hudební soutěž pro skupiny a jednotlivce Country kůzle. Pokud máte zájem porovnat svoje umění s ostatními, nebo víte o někom kdo by měl zájem, můžete se přihlásit na emailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Termíny jsou 23 a 30. května 2015 v Klášterci nad Ohří venku před restaurací Koliba Satanka. Samozřejmostí je dobré pití a jídlo, krásné prostředí a bezvadná atmosféra. Pro vzdálenější účinkující je možnost ubytování.


Podmínky:


Všechny soutěžící skupiny zahrají 3 - 5 skladeb dle vlastního výběru sami si je uvedou. Hodnotit budou diváci a pořadatelé klášterecké Country kozy. Pořadatelé mají samozřejmě možnost vybrat kteréhokoli soutěžícího a udělit mu divokou kartu. Vítězové jednotlivých kol a divoké karty pak dostanou možnost vystoupit na letos jubilejním 10. ročníku festivalu Country koza, případně na jiných akcí pořádaných agenturou KOZA (country bály, vánoční Satanka, čarodějnice atd.)


Jak se přihlásit:


Stačí zaslat přihlášku na emailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Přihláška by měla obsahovat - Název skupiny/jednotlivce, kontakt, termín, naznačení stylu (například country, bluegrass, folk, atd.) a technické požadavky na ozvučení (počet zpěvů, počet linek, specifické nástroje atd.) Případné dotazy rád zodpovím na telefonním čísle 723 132 620.


Termíny:


Letošní termíny jsou 23. a 30. května 2015 vždy od 17 hodin v Klášterci nad Ohří před Kolibou Satankou. Termín letošního ročníku Country kozy je 13.6.2015 tamtéž, nicméně již od 13 hodin.

Bratrské turné písničkářů se 31. října zastaví v Kláštereci

Druhý večer česko-slovenského miniturné dvou folkových písničkářů. Každý večer jiný sál, jiné město, jiný host, jiný příběh.

Peter Janků je charismatický slovenský divadelník, moderátor a písničkář, vystupují sám i s doprovodnou kapelou. Ve svých písních se zamýšlí nad aktuálními tématy ze života politického, muzikantského i toho nejobyčenějšího, nejsoukromějšího, nejlidštějšího. Poprávu si letos svou tvorbou zasloužil druhé místo na mezinárodní Portě v Ústí nad Labem.

Zdenek Barták, mj. vítěz Porty v roce 1974, pražského Beat Salónu 1982, frontman bigbeatové skupiny Pumpa, zvukař kapely Framus Five Michala Prokopa, třetí místo na letošní autorské Portě v Ústí nad Labem... Poutavé písničky s nádechem rockového drajvu zdatně doplňuje skvělý kytarista Honza Adamčík, jehož první studiovou nahrávku známe všichni - Dydovičova Bláznova ukolébavka (Máš má ovečko dávno spáááát...) je dnes klasikou z nejnezničitelnějších a právě v ní roku 1968 poprvé zazněla Honzova typická hra.

Alfik je písničkářem jiného zrna - vystupování spíš komornější, témata lehčí (někdy až úplně nablblá), kapelou si je po několika pokusech nakonec zatím sám. Potřebnou vizuální show na jevišti vynahrazuje střídáním několika kytar, přičemž pořádně nehraje ani na jednu. Své hity, které nikdo nezná, prokládá obvykle krátkými básničkami, v mnohdy marné snaze udržet publikum vzhůru. Je zakladatelem otevřené platformy Zašití písničkáři a jeho Zvukaři Dreamteam zajišťují ozvučení většiny turné.

Partnery, bez nichž by se celá akce neobešla, jsou Rádio Folk, ZZshop(tam si kupujeme kytary) a Jíra Mázl custom guitars (tam si je necháváme štelovat a spravovat, když nám je soused ve tři ráno rozmlátí o hlavu). Děkujeme, moc si vás vážíme a máme vás rádi aj bez peňazí!

Country koza 2014

Vážení přátelé, srdečně Vás zveme v sobotu 21. června na 9. ročník dnes již tradičního festivalu klášterecká Country koza. Oproti minulým ročníkům došlo k několika změnám. Největší změnou je asi místo konání. Po osmi letech v letním kině v Klášterci se letos poprvé stěhujeme na plac před Kolibu Satanka. Další změnou je, že letos po několika letech pořádáme festival čistě ve vlastní režii bez příspěvku města, pouze ze sponzorských darů, vlastních zdrojů a vstupného. Od toho se samozřejmě odvíjí i letošní obsazení, které se bohužel musí obejít bez zvučných jmen. To ovšem neznamená, že by obsazení bylo špatné. Právě naopak, za málo peněz hodně muziky. Festival zahájí, jak jinak než klášterecká skupina Naplech, dále pak nové chomutovské seskupení Zfleku, vítězové country kůzlete Na poslední chvíli z Dubí, klasika naší místní scény Muzika Občas, po nich excelentní písničkář David Alfik Dewetter z Divišova, z nedalekého Chomutova přijede skupina Woody v čele s Mírou Váňou, v podvečer se představí oblíbení Nosáči z Kadaně, a celý večer uzavře fenomenální pražská skupina R.A.C.R. (Real American Country Revival) s úžasným a nenapodobitelným americkým country. Začátek je naplánován na 13 hodin. Poslední změnou, a myslíme, že zcela jistě pozitivní je cena vstupného. Letos se můžete bavit celý den vynikající muzikou za pouhé "cca dvě piva", to znamená za 50,- Kč. Festivalem bude provázet léty prověřená moderátorská dvojice Míra Foltýn a Tomáš Virus Mandinec. Připraveno bude samozřejmě kvalitní občerstvení od kluků a děvčat z Koliby Satanka a nebude chybět, jako již několik posledních let, mnohými oblíbený a vyhledávaný stánek s originální skotskou whisky. Počasí nás nezaskočí, bude připraveno zastřešení jak proti dešti, tak i proti sluníčku. Za všechny lidičky, kteří se opět podílejí na realizaci festivalu Vás ještě jednou co nejsrdečněji zvu. Plakát ke stažení je zde.

 

Jirka Bauer

Druhé country kůzle 2014

Po minulém týdnu, kdy proběhlo první kolo Country kůzlete, je na pořadu kolo druhé. Tentokrát se představí skupiny Zfleku - Chomutov, Kvinta - Litvínov, Černý had a.t.d. - Klášterec, BF - Habartov, Muzika Občas - Klášterec a písničkáři Pavel Kohn - Ostrava a David Alfík Dewetter - Divišov. Začátek je jako obvykle v 17 hodin na Kolibě Satanka v Klášterci. Vstupné jako vždy zcela dobrovolné. Deště ani větru se nebojíme, protože bude opět připraveno kryté pódium i hlediště. Tak doufám, že přijedete znovu v hojném počtu podpořit vystupující umělce.

Login Form

Copyright © 2011, ALPHA MOTORS. All Rights Reserved.