Bratrské turné písničkářů se 31. října zastaví v Kláštereci

Druhý večer česko-slovenského miniturné dvou folkových písničkářů. Každý večer jiný sál, jiné město, jiný host, jiný příběh.

Peter Janků je charismatický slovenský divadelník, moderátor a písničkář, vystupují sám i s doprovodnou kapelou. Ve svých písních se zamýšlí nad aktuálními tématy ze života politického, muzikantského i toho nejobyčenějšího, nejsoukromějšího, nejlidštějšího. Poprávu si letos svou tvorbou zasloužil druhé místo na mezinárodní Portě v Ústí nad Labem.

Zdenek Barták, mj. vítěz Porty v roce 1974, pražského Beat Salónu 1982, frontman bigbeatové skupiny Pumpa, zvukař kapely Framus Five Michala Prokopa, třetí místo na letošní autorské Portě v Ústí nad Labem... Poutavé písničky s nádechem rockového drajvu zdatně doplňuje skvělý kytarista Honza Adamčík, jehož první studiovou nahrávku známe všichni - Dydovičova Bláznova ukolébavka (Máš má ovečko dávno spáááát...) je dnes klasikou z nejnezničitelnějších a právě v ní roku 1968 poprvé zazněla Honzova typická hra.

Alfik je písničkářem jiného zrna - vystupování spíš komornější, témata lehčí (někdy až úplně nablblá), kapelou si je po několika pokusech nakonec zatím sám. Potřebnou vizuální show na jevišti vynahrazuje střídáním několika kytar, přičemž pořádně nehraje ani na jednu. Své hity, které nikdo nezná, prokládá obvykle krátkými básničkami, v mnohdy marné snaze udržet publikum vzhůru. Je zakladatelem otevřené platformy Zašití písničkáři a jeho Zvukaři Dreamteam zajišťují ozvučení většiny turné.

Partnery, bez nichž by se celá akce neobešla, jsou Rádio Folk, ZZshop(tam si kupujeme kytary) a Jíra Mázl custom guitars (tam si je necháváme štelovat a spravovat, když nám je soused ve tři ráno rozmlátí o hlavu). Děkujeme, moc si vás vážíme a máme vás rádi aj bez peňazí!

Login Form

Copyright © 2011, ALPHA MOTORS. All Rights Reserved.