Krušnohorské pohádky - O Topoláčkovi

V hlavním městě krušnohorského velkovévodství Teplicích, žil byl starý kovář. Ten kovář se jmenoval Topoláček a měl jen jednoho syna  Honzu. Tek jeho kluk, to vám byl ale lumen. Byl tak blbej, že i Vláďa Špidlík z okresního města Prahy byl proti němu geniální absolvent zvláštní školy, a tak mu říkali hloupej Honza. Oni mu teda všichni říkali debile, ale to se sem nehodí, protože je to pohádka o hloupém Honzovi.

Číst dál...

Krušnohorci a alkohol

U krušnohorců byl alkohol jednou z nejoblíbenějších věcí. Jak se na vás koukám pane tak u vás tomu není jinak. Muži směli pít, ženy ne. Proto není divu že u krušnohorských žen se chlast netěšíl až takové oblibě.

Číst dál...

Krušnohorci a zemědělství

Krušnohorci měli velice rozvinuté zemědělství. V prvopočátcích se zaměřovali na rostlinou výrobu, zejména na pěstování chmele. Poté co chmel v prvním roce pěstování na posvátné hoře Klínovec v červnu zmrzl, vrhli se krušnohorci na výrobu živočišnou, a to převážně na chov koz.

Číst dál...

Krušnohorci a hudba

Krušnohorci byli velice muzikální lidé. Zpívaly prakticky pořád. Ten kdo zpíval nejvíc nahlas byl zvolen náčelníkem, protože když uměl hodně povykovat při zpěvu tak uměl i pořádně zařvat, takže ho všichni radši bez odmlouvání poslouchali.

Číst dál...

Krušnohorci a telekomunikační technika

Krušnohorci měli velice vyspělou komunikační techniku. Komunikaci neobstarávali jak je tomu zvykem dnes ženy, ale naopak muži. Ženský musely držet klapačku. Krušnohorci v počátcích mobilní komunikace vynalezli poštovního kozla.

Číst dál...

Krušnohorci a bydlení

Základem bydlení Krušnohorců byla hospoda. V ní bydleli všichni muži z vesnice. To mělo řadu výhod. Odpadlo tím dnes tolikrát kritizované, a v některých manželstvích obligátní - "Mámo, du do hospody."

Číst dál...

Krušnohorci a ženy

Krušnohorci si na rozdíl od ostatních slovanských kmenů ženy vážili. V každé vsi byla uprostřed váha, na které každý večer ženský převažovali. Poznali tak podle váhy, jak která ten den pracovala na poli. Když přibrala, bylo zle. Krušnohorci pěstovali mnohoženství. Každý z nich musel mít tolik žen, aby ho bez problémů uživily.

Číst dál...

Login Form

Copyright © 2011, ALPHA MOTORS. All Rights Reserved.